مورد سوریه شبانه مرکزی آمریکا استانبول

مورد: سوریه شبانه مرکزی آمریکا استانبول عملیات نظامی اخبار بین الملل

گت بلاگز اخبار سیاسی و اجتماعی بعضی احمدی‌نژاد را به عرش بردند/ به دنبال چانه‌زنی با شورای نگهبان نیستیم ، محسن رهامی

عضو شورای مرکزی انجمن اسلامی مدرسین دانشگاه‌ها تاکید کرد: شورای نگهبان باید داوری بی‌طرف باشد. داوری این شورا علاوه بر اینکه باید بی‌طرف باشد بلکه باید مقبولیت

بعضی احمدی‌نژاد را به عرش بردند/ به دنبال چانه‌زنی با شورای نگهبان نیستیم ، محسن رهامی

محسن رهامی: بعضی احمدی نژاد را به عرش بردند/ به دنبال چانه زنی با شورای نگهبان نیستیم

عبارات مهم : سیاسی

عضو شورای مرکزی انجمن اسلامی مدرسین دانشگاه ها تاکید کرد: شورای نگهبان باید داوری بی طرف باشد. داوری این شورا علاوه بر اینکه باید بی طرف باشد بلکه باید مقبولیت داشته باشد و مردم این نظر را بپذیرند. ما دنبال چانه زنی نیستیم. می گوییم ما پنجاه نفر را معرفی کردیم شما همه را خط زدید. باید پاسخگو باشند.

به گزارش ایلنا، حجت الاسلام محسن رهامی در مراسم افتتاحیه دومین کنگره سراسری حزب همبستگی دانش آموختگان ایران، با اشاره به «نقش احزاب در توسعه همه جانبه» به عنوان عنوان همایش گفت: اساس تشکیل احزاب حرکت در مسیر توسعه سیاسی، رفاه عمومی و تعمیق دانش سیاسی جامعه است ولی شاید ماموریت نخست احزاب همان تربیت سیاسی آحاد جامعه باشد.

بعضی احمدی‌نژاد را به عرش بردند/ به دنبال چانه‌زنی با شورای نگهبان نیستیم ، محسن رهامی

حزب دانشگاه عمومی جهت تربیت سیاسی شهروندان است

وی با بیان اینکه احزاب باید فعالیت سراسری داشته باشند، از قانون تازه احزاب استقبال کرد و اظهار داشت: این رویکرد درستی است که احزاب را به این سمت ببریم که حداقل در نیمی از استان های کشور فعالیت داشته باشند. به هر حال، حزب یک دانشگاه عمومی جهت تربیت سیاسی شهروندان است و به تعبیر دیگر احزاب به نوعی دولت در سایه هستند که ضمن برنامه ریزی جهت امور متفاوت کشور، نیروهایی تربیت کنند تا در صورت لزوم این افراد را به عرصه بفرستند.

احزاب مهمترین جایگاه جهت مفاهمه و آشتی ملی هستند

عضو شورای مرکزی انجمن اسلامی مدرسین دانشگاه‌ها تاکید کرد: شورای نگهبان باید داوری بی‌طرف باشد. داوری این شورا علاوه بر اینکه باید بی‌طرف باشد بلکه باید مقبولیت

عضو شورای مرکزی انجمن اسلامی مدرسین دانشگاه ها ادامه داد: از طرفی احزاب مهمترین جایگاه جهت مفاهمه و آشتی ملی هستند. اگر احزاب در جای خود قرار داشته باشند، باید بتوانند در سطح رهبری وارد بحث شده است و با رهبری چانه بزنند که پرسشها داریم، بیکاری داریم و شما بیشترین اختیارات را دارید. همچنین احزاب باید با روسای قوه مجریه، قضاییه و مقننه نشکیل جلسه بدهند.

در کشور به گونه ای واکنش‌ها می شود که فعالیت حزبی نادرست و ناپسند است

رهامی یادآور شد: متاسفانه شاهدیم هنگامی که فعالان حزبی مسئولیتی برعهده می گیرند، فعالیت حزبی را قطع می کنند و در کشور ما به گونه ای واکنش‌ها می شود که گویا فعالیت حزبی نادرست و ناپسند است.

وی به حمله مغول به کشور عزیزمان ایران در سده های قبل اشاره و تصریح کرد: متاسفانه در آن وقت چندین میلیون کتاب در آتش سوخت و بسیاری کشته شدند آن هم صرفا به خاطر عدم مفاهمه چند نفر قلیل.

بعضی احمدی‌نژاد را به عرش بردند/ به دنبال چانه‌زنی با شورای نگهبان نیستیم ، محسن رهامی

هزینه حمله به سفارت عربستان و انگلیس را همه پرداخت کردند

این فعال سیاسی اصلاح طلب با اشاره به سوره ای از قرآن کریم به داستان ملکه سبا خاطرنشان کرد: این مسئله اولا نشان می دهد که زنان چند هزار سال قبل حکومت کرده و به خوبی هم این کار را می کردند و علاوه بر آن مشخص می شود چگونه جنگی خانمان سوز با تدبیر یک زن به مفاهمه و آشتی تبدیل می شود.

عضو شورای مرکزی انجمن اسلامی مدرسین دانشگاه‌ها تاکید کرد: شورای نگهبان باید داوری بی‌طرف باشد. داوری این شورا علاوه بر اینکه باید بی‌طرف باشد بلکه باید مقبولیت

رهامی به بعضی تندروی ها اشاره کرد و ابراز داشت: اقداماتی همچون حمله به سفارت انگلیس، عربستان یا امریکا معلوم نیست کجا تصمیم گیری شده است هست. آیا چند دانشجو ناگهان تصمیم گرفتند انقلابی عمل کنند. معلوم نیست. ما تندروی هایی داشتیم که شاید اصلاح طلبان در تصمیم گیری راجع به آن همکاری نداشتند ولی هزینه آن را همگی با همدیگر پرداختیم و اساسا نقش احزاب همین است که با یکدیگر صحبت کنیم و متوجه شویم چه اتفاقی افتاده است.

احزاب فعالیت نداشته باشند، مدل های محفلی جایگزین می شود

وی با تاکید بر اینکه احزاب جهت همکاری در قدرت تشکیل می شود، بیان کرد: اینکه بعد از انتخابات گفته می شود ما سهم نمی خواهیم درست نیست. هنگامی که که احزاب فعالیت نداشته باشند، مدل های محفلی جایگزین شده است و هیچکس پاسخگو نیست.

بعضی احمدی‌نژاد را به عرش بردند/ به دنبال چانه‌زنی با شورای نگهبان نیستیم ، محسن رهامی

ارتقای سطح شفافیت از وظایف احزاب است

عضو شورای مرکزی انجمن اسلامی مدرسین دانشگاه ها با بیان اینکه از دیگر وظایف احزاب ارتقای سطح شفافیت هست، یادآور شد: ما در تشکیل لیست های انتخابات نقش داشتیم. دوستانی به مجلس رفتند. خدمت مقام معظم رهبری عرض کردم که مجلس باید پرسشها کشور را حل کند. آماری که در دست داریم، می بینیم پرسشها انبار شده است اند و مجلس باید این پرسشها را حل کند.

رهامی ادامه داد: ما گاهی آنقدر دچار محدودیت می شویم که فردی حتی یک روز هم سابقه ای ندارد، در لیست می گذریم چراکه گفته می شود افرادی را بگذارید که کارنامه ارزش سفید باشد و این افراد سفید هنگامی که به مجلس می روند تا یکی، دو سال فقط باید کار را یاد بگیریند.

آنهایی که احمدی نژاد را به عرش بردند آیا آن وقت چیزی نمی گفتند

وی به بیانات اخیر معاون قوه قضاییه راجع به رییس دولت نهم و دهم اشاره و عنوان کرد: نمی خواهم از این تعابیر استفاده کنم چراکه در ارزش این جلسه ما نیست. ولی باید مشخص شود که هشت سال چه کسی از ایشان حمایت می کرد. چه کسی پاسخگوی تحریم ها و مشکلاتی است که در آن هشت سال به کشور تحمیل شد. آنها که ایشان را به عرش بردند آیا در آن وقت چیزی نمی گفتند.

این فعال سیاسی اصلاح طلب اضافه کرد: فرزندان ما می پرسند آیا مسئولان کشور نمی توانستند به کارکنان سفارت آمریکا تذکر بدهند که به عنوان نمونه ظرف ۴۸ ساعت کشور را ترک کنند آیا ۴۰ سال کشور را گروگان این مسئله قرار دادید.

این فعال سیاسی اصلاح طلب با بیان اینکه باید به تاریخ پاسخگو باشیم، گفت: از ما می پرسند مجلس دهم کدام پرسشها را حل کرد که محلس نهم نتوانست و شورای پنجم کدام کارها را انجام داد که شورای چهارم نتوانست.

شورای نگهبان باید داوری بی طرف باشد/ دنبال چانه زنی نیستیم

رهامی با اشاره به سخنان کدخدایی اظهار داشت: اخیرا شنیدم سخنگوی شورای نگهبان گفته که شورای نگهبان جای چانه زنی نیست. شورای نگهبان باید داوری بی طرف باشد. داوری این شورا علاوه بر اینکه باید بی طرف باشد بلکه باید مقبولیت داشته باشد و مردم این نظر را بپذیرند. ما دنبال چانه زنی نیستیم. می گوییم ما پنجاه نفر را معرفی کردیم شما همه را خط زدید. باید پاسخگو باشند.

وی در پابان با بیان اینکه وظیفه دیگر احزاب، نقد حاکمیت هست، اظهار داشت: باید نقد کنیم و امیرالمومنین نیز به صراحت می گویند نقد کنید آیا که ممکن است من هم مثل شما اشتباه کنم. ما در یک کشتی نشسته ایم که به هر سمتی خوب یا بد حرکت کند، همه در آن شریک هستیم.

واژه های کلیدی: سیاسی | فعالیت | نگهبان | اخبار سیاسی و اجتماعی

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : getblogs