مورد سوریه شبانه مرکزی آمریکا استانبول

مورد: سوریه شبانه مرکزی آمریکا استانبول عملیات نظامی اخبار بین الملل

گت بلاگز اخبار سیاسی و اجتماعی شبكه هرمي حامي قاليباف چگونه شكل مي‌گيرد

«همکار گرامی؛ جهت عضویت در کانال «پویش همکاران متعهد به دکتر قالیباف در شهرداری تهران» روی لینک زیر کلیک کنید». «همكار گرامي، براي عضويت در كانال «پويش بازنشست

شبكه هرمي حامي قاليباف چگونه شكل مي‌گيرد

شبكه هرمي حامي قاليباف چگونه شكل مي گيرد

عبارات مهم : ایران

«همکار گرامی؛ جهت عضویت در کانال «پویش همکاران متعهد به دکتر قالیباف در شهرداری تهران» روی لینک زیر کلیک کنید». «همكار گرامي، براي عضويت در كانال «پويش بازنشستگان متعهد به دكتر قاليباف» روي لينك زير كليك كنيد». از اين كانال ها و گروه هاي تلگرامي زياد ساختهه شده است هست. محتواي تمامي آنها هم تبليغ براي شهردار پايتخت و با سوگيري مشخص و صريح عليه دولت و تخريب حسن روحاني و جهانگيري هست.

شبكه هرمي حامي قاليباف چگونه شكل مي‌گيرد

در همان كانالي كه همكاران شهرداري را عضو كرده مي خوانيم: «یادمان نرود… این مرد جهت همه همکاران در مجموعه شهرداری پایتخت کشور عزیزمان ایران تلاش کرد…». این کانال با همین وجه تسمیه «یادمان نرود…» نام گذاري شده است است.

در يكي از پست هاي اين كانال نوشته شده است است: «همكاران عزيز پيام هاي كانال يادمان نرود را در ساير گروه هاي همكاران شهرداري پایتخت کشور عزیزمان ایران به اشتراك بگذاريد». نمونه اي از پست هاي منتشرشده در اين كانال ها عينا با ادبيات نوشتاري آن، قابل ذكر است: «دروغگويان #توييتري را بشناسيد؟ حافظي دروغگو با بيان آمار غلط و سراسر كذب در تخريب خانواده پويش همكاران متعهد به قاليباف در شهرداري تهران» «آقايون اصلاح طلب شورا آیا به دنبال تسخير شوراي شهر هستند؟ پرسنل شهرداري پایتخت کشور عزیزمان ایران ضمن محكوم كردن اين عنوان اعلام مي دارند حامي دكتر قاليباف و ليست خدمت مي باشند»، «… بدترين دوره كارمندي پرسنل شهرداري در دوره اصلاح طلبان بوده و امروز پرسنل شهرداري پایتخت کشور عزیزمان ایران در بهترين شرايط كارمندي قرار دارند»، شعرهای طنزي هم سروده اند «كار كن كاري كه قاليباف كرد/كار كن مثل پلاسكو با غرور. انتخاباتو رها كن اي بنفش/ اين گلستان داره ميره زير گور…».

«همکار گرامی؛ جهت عضویت در کانال «پویش همکاران متعهد به دکتر قالیباف در شهرداری تهران» روی لینک زیر کلیک کنید». «همكار گرامي، براي عضويت در كانال «پويش بازنشست

شايد ظاهر ماجرا اين است كه اين كانال ها يا گروه ها را كارمندان شهرداري تهران، خودجوش در حمايت از قاليباف ساخته اند. گزاره اي كه چندان قرين به صحت به نظر نمي رسد. بسياري همان سال ٩٢ مي گفتند اگر همان بدنه شهرداري پایتخت کشور عزیزمان ایران هم به قاليباف رأي داده بودند، رأي او بيش از اين مي شد.

هرمي ها در شهرداري

ساختار آن شبيه «نت ورك» يا شبكه هاي هرمي است كه به صورت مويرگي از منطقه به ناحيه و محلات توسعه پيدا مي كند. اطلاعات خبرنگار ما حاكي از اين است كه معاون اجتماعي هر منطقه شهرداري به عنوان دبير تبليغات هر منطقه گزینش شده. او مسئول ساخت يك گروه يا كانال تلگرامي هست. بعد از او هر ناحيه ملزم به ساخت يك سوپرگروه يا كانال شده است هست. آن كانال يا گروه را مدير اجتماعي هر ناحيه و مديران محلات اداره مي كنند. درحال حاضر پایتخت کشور عزیزمان ایران ٢٢ منطقه و ١٢٣ ناحيه شهرداري و ٣٧٠ محله دارد. شبكه اي مجازي به هواداري از قاليباف در اين محلات پایتخت کشور عزیزمان ایران نفوذ كرده و در حال تبليغ به نفع قاليباف اند.

شبكه هرمي حامي قاليباف چگونه شكل مي‌گيرد

سوءاستفاده از بانك هاي اطلاعاتي

اطلاعات خبرنگار ما حاكي از اين است كه تشكيل اين گروه ها و كانال هاي تلگرامي در معاونت هاي اجتماعي با همكاري شوراياري ها و سراي محلات براساس داده هايي ايجاد شده است است كه قاعدتا نبايد از آن استفاده تبليغاتي مي شده است هست. بانك هاي اطلاعاتي ساكنان نواحي و محلات، به تفكيك بازنشستگان، نيازمندان، معلولان، زنان سرپرست خانوار و… در شهرداري موجود است و قاعدتا بايد كاركرد خاص خودش را داشته باشد ولی حالا دستمايه دست اندازي تبليغاتي شده است هست. نمونه آن «كانال بازنشستگان متعهد به قاليباف» است.

اين تصور كه بازنشستگان شرکت هاي لشكري و كشوري، بخش خصوصي و.. در يك محله يا ناحيه شهرداري به صورت خودجوش همديگر را يافته و اقدام به ايجاد يك كانال در حمايت از قاليباف كرده باشند، كمي عجيب به نظر مي رسد. در صورتي هم كه چنين اتفاقي رخ داده باشد، منطقي تر اين است كه يك گروه تلگرامي ساخته شود نه كانال. اين تجربه را اين روزها ما به وفور داشته ايم. جمعي كه دغدغه هايي دارند، گروهي در حمايت از يك نامزد مي سازند و ديگر دوستانشان را به آن مي افزايند. تقريبا روزي نيست كه هريك از ما در يك گروه تلگرامي حامي يك نامزد اضافه نشويم. نكته اين است كه اين گروه ها كاملا خودجوش ساخته مي شوند نه براساس يك بانك اطلاعاتي!

«همکار گرامی؛ جهت عضویت در کانال «پویش همکاران متعهد به دکتر قالیباف در شهرداری تهران» روی لینک زیر کلیک کنید». «همكار گرامي، براي عضويت در كانال «پويش بازنشست

بخش نامه را دور مي زنند

از شهرداران نواحي خواسته شده است است كه با كمك گرفتن از مديران محلات، مردم را ترغيب به مشاركت در راه اندازي ستاد به نفع قاليباف كنند. يعني ظاهرا شهرداري قرار نيست از محل امكانات خود به نفع قاليباف هزينه اي كند. ولی غيرمستقيم از اقتدار، روابط و اعتباراتش براي ايجاد شبكه اي از حاميان قاليباف صددرصد استفاده مي كند. تا جايي كه برخي شهرداران نواحي پایتخت کشور عزیزمان ایران غيرمستقيم براي تسهيل كردن مسير جانبداري از قاليباف تحت فشار قرار گرفته اند. به آنها گفته شده است بايد از عملكرد شهرداري پایتخت کشور عزیزمان ایران و حملاتي كه در مناظره ها به آن مي شود، دفاع كنند.

شبكه هرمي حامي قاليباف چگونه شكل مي‌گيرد

گويا مديران قاليبافي با وجود بخش نامه خود شهرداري يواش يواش در حال كنارگذاشتن تعارف ها هستند. بخش نامه شهرداري تهران، مجموعه تحت مديريتش را از ورود به مسابقه هاي انتخاباتي منع مي كند ولی به نظر مي رسد در عمل اتفاقات ديگري در حال جريان هست. ابوالفضل قناعتی عضو شوراي شهر پایتخت کشور عزیزمان ایران پيش از اين به ميزان گفته بود: «در بخش نامه ای، ممنوعیت استفاده از امکانات و اعتبارات شهرداری پایتخت کشور عزیزمان ایران در انتخابات شوراها و ریاست جمهوری اعلام شده است است.

تمام کارکنان شهرداری و شورای شهر از این بخش نامه منتشرشده مطلع بوده و هیچ فردی حق استفاده از امکانات شهر جهت تبلیغ کاندیدای مورد نظر خود را ندارد. هر یک از افراد باید از پول خود جهت تبلیغات استفاده کنند و بهره گیری از بیت المال واکنش‌ها قانونی نیست. استفاده از امکانات ستاد شورایاری ها و همچنین ستاد سمن های شهر پایتخت کشور عزیزمان ایران نیز مشمول این ممنوعیت ها می شود. بهره مندی از امکانات سراهای محلات جهت برپایی نشست های تبلیغاتی کاندیدای شورای شهر خلاف قانون است و کاندیداهای حضور در شورای شهر پایتخت کشور عزیزمان ایران در صورتی که بخواهند با اعضای شورایاری ها نشست نیز برگزار کنند، باید جلسات خود را در مکانی خارج از سراهای محلات برپا کنند».

چرا محلات در كانون توجه قرار گرفتند؟

تحرکات انتخاباتی تیم سیاسی و رسانه ای شهردار پایتخت کشور عزیزمان ایران مدت هاست شروع شده، فقط توجه به تيترهاي مشخص و جهت دار روزنامه همشهري كه طبق قانون حق ندارد له يا عليه هيچ كانديدايي تبليغ كند، به وضوح سمت وسويش حمايت از قاليباف و تخريب دولت را نشان مي دهد؛ ولی قاليباف فعاليت هايش را از سال گذشته شروع كرد. او در سال آخر منتهي به انتخابات يعني سال ٩٥، چهار معاون خود را تغيير داد.

سیدجعفر تشکری هاشمی، معاونت حمل ونقل و ترافیک به معاونت منابع انسانی رفت و مازیار حسینی از معاونت فنی به جای او نشست. مجتبی عبداللهی هم به معاونت اجتماعی رفت و جایگزین میثم امرودی شد. مجتبی یزدانی، شهردار منطقه یک، به جای عبداللهی بر کرسی معاونت خدمات شهری نشست. عبداللهی که هم اکنون بر کرسی معاونت اجتماعی نشسته، هیچ سابقه و تجربه ای در حوزه اجتماعی ندارد؛ ولی رابطه و سابقه آشنایی او با قالیباف به دوران نیروی انتظامی بازمی گردد؛ او از آنجا به شهرداری آمده هست. عبداللهی سال ٩٢ همراه قالیباف در همه سفرها و برنامه های انتخاباتی اش حضور داشت و گفته می شود در این سال ها بسیار به قالیباف نزدیک بوده است.

معاونت اجتماعی یکی از معاونت های مهم شهرداری با کلی ردیف اعتباری است که محل تقسیم و هدایت بودجه های اماکن فرهنگی، ورزشی و سرای محلات و شورایاری هاست؛ معاونتی که در ارتباط مستقیم و مویرگی با مردم (به واسطه شورایاری ها، سرای محلات و…) هست. تاجايي كه برخي شنيده هاي خبرنگار ما حاكي از اين است كه اين روزها اعتبارات مساجد و هيئت هاي مذهبي در حال سرريزشدن به برخي هيئت هاي خاص حامي قاليباف هست، در يك سال گذشته محلات به شدت مورد توجه شهرداري پایتخت کشور عزیزمان ایران بوده هست. از یاد نمی بریم که در آخرین نشست تبلیغاتی اصولگرایان پیش از انتخابات مجلس دهم در اسفند ٩٤ که در مسجد سپهسالار با حضور حدادعادل برگزار شد، قالیباف سنگ تمام گذاشته بود و جمعیت زیادی از نقاط متفاوت پایتخت کشور عزیزمان ایران از سراهای محله با اتوبوس به مسجد گسیل شده است بودند.

معاونت اجتماعی درست همان جایی است که می تواند اهرم تبلیغات زیرپوستی انتخاباتی شود. شاهد دیگر آن هم اقدام تازه شهرداری در عمل به یک خواسته قانونی- صنفی برزمین مانده مدیران محلات هست. طبق آیین نامه مدیریت محلات، مدیران محلات باید بیمه شوند، بعد از چند سال، شهرداری تازه سال گذشته اقدام به بیمه کردن مدیران محلات کرد. استفاده از توانایی شوراهای محله و سرای محلات در جلب نظر مردم به سمت قالیباف و ایجاد یک شبکه رأی در انتخابات چهار سال قبل هم دیده می شد.

اخبار سیاسی – شرق

واژه های کلیدی: ایران | استفاده | استفاده | شهرداري | شهرداری | اخبار سیاسی و اجتماعی

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : getblogs